VDRUS07M130BKE
Manufacturer Part Number:
VDRUS07M130BKE
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VDR US 07D 1800A 130V KNLDS
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
320 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.8 kA
Energy :
21J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
225.5 V
Varistor Voltage (Min) :
184.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
205 V