VDRS14T300ASE
Manufacturer Part Number:
VDRS14T300ASE
Part of Description:
VARISTOR 470V 4.5KA DISC 16MM
Capacitance @ Frequency :
400 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
117J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Disc 16mm
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V