VDRS14G025TSE
Manufacturer Part Number:
VDRS14G025TSE
Part of Description:
VARISTOR 39V 1KA DISC 16MM
Capacitance @ Frequency :
6500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
9.4J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 16mm
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V