V320LU40CPX10
Manufacturer Part Number:
V320LU40CPX10
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
120 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
345J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
558 V
Varistor Voltage (Min) :
462 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V