V20E510PL2T7
Manufacturer Part Number:
V20E510PL2T7
Part of Description:
VARISTOR 820V 10KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
350 pF @ 1 MHz
Energy :
365J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V