V14H25PL1T
Manufacturer Part Number:
V14H25PL1T
Part of Description:
VARISTOR 39V 3KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
6200 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
3 kA
Energy :
25J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V