VDRS14G020BSE
Manufacturer Part Number:
VDRS14G020BSE
Part of Description:
VARISTOR 33V 1KA DISC 16MM
Capacitance @ Frequency :
7500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
8.8J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Disc 16mm
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V