VDRS14T140BSE
Manufacturer Part Number:
VDRS14T140BSE
Part of Description:
VARISTOR 220V 4.5KA DISC 16MM
Capacitance @ Frequency :
950 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
57J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 16mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V