V14P75AUTOL2T
Manufacturer Part Number:
V14P75AUTOL2T
Part of Description:
VARISTOR 120V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
2300 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
22J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V