MOVS4032V195
Manufacturer Part Number:
MOVS4032V195
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
VARISTOR SMD 4032 195V
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
195 V
Maximum DC Volts :
250 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
330 V
Varistor Voltage (Min) :
270 V
Varistor Voltage (Typ) :
300 V