VDRH07K175ALE
Manufacturer Part Number:
VDRH07K175ALE
Part of Description:
VARISTOR 275V 1.75KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
230 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
24J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
302.5 V
Varistor Voltage (Min) :
247.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
275 V