V82ZU12PX2855
Manufacturer Part Number:
V82ZU12PX2855
Part of Description:
VARISTOR 82V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
3380 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
15J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
68 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
90.2 V
Varistor Voltage (Min) :
73.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V