V10H14PL3T
Manufacturer Part Number:
V10H14PL3T
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 22V 1.5KA DISC 10MM
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
4650 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1.5 kA
Energy :
5J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V