MLVC13V033C700
Manufacturer Part Number:
MLVC13V033C700
Part of Description:
VARISTOR 45V 280A 1210
Capacitance @ Frequency :
700 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
280 A
Energy :
1.5J
Features :
Maximum AC Volts :
23.3 V
Maximum DC Volts :
33 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
49.5 V
Varistor Voltage (Min) :
40.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
45 V