VDRH05E060TSE
Manufacturer Part Number:
VDRH05E060TSE
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
VARISTOR 100V 800A DISC 7MM
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
290 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
4.5J
Features :
Maximum AC Volts :
60 V
Maximum DC Volts :
85 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
110 V
Varistor Voltage (Min) :
90 V
Varistor Voltage (Typ) :
100 V