VDRS07B030TGE
Manufacturer Part Number:
VDRS07B030TGE
Part of Description:
VARISTOR 47V 250A DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
1600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
250 A
Energy :
3.6J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Disc 9mm
Varistor Voltage (Max) :
51.7 V
Varistor Voltage (Min) :
42.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V