SV275K14RL1
Manufacturer Part Number:
SV275K14RL1
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
SV 275VRMS 14MM RP L1
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
550 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
8 kA
Energy :
187J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V