V150ZU8PX2855
Manufacturer Part Number:
V150ZU8PX2855
Part of Description:
VARISTOR 150V 4.5KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
1910 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
20J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
127 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V