V33ZA5PX2855
Manufacturer Part Number:
V33ZA5PX2855
Part of Description:
VARISTOR 33V 1KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
9290 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
6J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V