VDRS05C385TSE
Manufacturer Part Number:
VDRS05C385TSE
Part of Description:
VARISTOR 620V 400A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
40 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
18J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V