SV385K10BL1
Manufacturer Part Number:
SV385K10BL1
Part of Description:
SV 385VRMS 10MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
270 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
116J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V