ERZ-VA9V680
Manufacturer Part Number:
ERZ-VA9V680
Part of Description:
VARISTOR 68V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
2800 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
9.8J
Features :
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Varistor Voltage (Min) :
61 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V