ERZ-VA9V330
Manufacturer Part Number:
ERZ-VA9V330
Part of Description:
VARISTOR 33V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
6300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
4.8J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
36 V
Varistor Voltage (Min) :
30 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V