MOV-20D221KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-20D221KTR
Part of Description:
VARISTOR 220V 6.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
2160 pF @ 1 kHz
Energy :
100J
Features :
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V