MOV-20D181KTR
Manufacturer Part Number:
MOV-20D181KTR
Part of Description:
VARISTOR 180V 6.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
2640 pF @ 1 kHz
Energy :
85J
Features :
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
150 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V