MLVC12V033C180
Manufacturer Part Number:
MLVC12V033C180
Part of Description:
VARISTOR 45V 35A 1206
Capacitance @ Frequency :
180 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
35 A
Energy :
0.1J
Features :
Maximum AC Volts :
23.3 V
Maximum DC Volts :
33 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
49.5 V
Varistor Voltage (Min) :
40.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
45 V