VDRS05C050BSE
Manufacturer Part Number:
VDRS05C050BSE
Part of Description:
VARISTOR 82V 400A DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
370 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
2.6J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
90.2 V
Varistor Voltage (Min) :
73.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V