V27ZA2PX2855
Manufacturer Part Number:
V27ZA2PX2855
Part of Description:
VARISTOR 27V 500A DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
3850 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
500 A
Energy :
2.5J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V