V10E14PL1T
- Manufacturer Part Number:
- V10E14PL1T
- Part of Description:
- VARISTOR 22V 2KA DISC 10MM
- Capacitance @ Frequency :
- 4650 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 2 kA
- Energy :
- 20J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 14 V
- Maximum DC Volts :
- 18 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 10mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 24.2 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 19.8 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 22 V