ERZ-V14D560CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V14D560CS
Part of Description:
VARISTOR 56V 2KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
6500 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
16J
Features :
Maximum AC Volts :
35 V
Maximum DC Volts :
45 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
62 V
Varistor Voltage (Min) :
50 V
Varistor Voltage (Typ) :
56 V