ERZ-V14D390CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V14D390CS
Part of Description:
VARISTOR 39V 2KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
7000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2 kA
Energy :
11J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V