ERZ-V14V201CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V14V201CS
Part of Description:
VARISTOR 200V 6KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
770 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6 kA
Energy :
70J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 14.5mm
Varistor Voltage (Max) :
225 V
Varistor Voltage (Min) :
185 V
Varistor Voltage (Typ) :
200 V