CVQ320K10RL1
Manufacturer Part Number:
CVQ320K10RL1
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
CVQ 320VRMS 10MM RP L1
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
260 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
3.5 kA
Energy :
104J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V