ERZ-V10D390CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V10D390CS
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 39V 1KA DISC 10MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
5200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
5.6J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V