ERZ-V10V470CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V10V470CS
Part of Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
4600 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
6.8J
Features :
Maximum AC Volts :
30 V
Maximum DC Volts :
38 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
52 V
Varistor Voltage (Min) :
42 V
Varistor Voltage (Typ) :
47 V