ERZ-V10V220CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V10V220CS
Part of Description:
VARISTOR 22V 1KA DISC 10MM
Capacitance @ Frequency :
11000 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
3.2J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
24 V
Varistor Voltage (Min) :
20 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V