ERZ-V10V680CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V10V680CS
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 68V 1KA DISC 10MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2800 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
9.8J
Features :
Maximum AC Volts :
40 V
Maximum DC Volts :
56 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
75 V
Varistor Voltage (Min) :
61 V
Varistor Voltage (Typ) :
68 V