V07P14AUTOL1T
Manufacturer Part Number:
V07P14AUTOL1T
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 22V 800A DISC 7MM
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2450 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
2.2J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
16 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V