V150ZT1P
Manufacturer Part Number:
V150ZT1P
Part of Description:
VARISTOR 150V 1.2KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
460 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
8J
Features :
Maximum AC Volts :
95 V
Maximum DC Volts :
127 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V