ERZ-V07V121CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V07V121CS
Part of Description:
VARISTOR 120V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
590 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
10J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V