ERZ-V05V820CS
Manufacturer Part Number:
ERZ-V05V820CS
Part of Description:
VARISTOR 56V 2KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
460 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
3.5J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
90 V
Varistor Voltage (Min) :
74 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V