MLVA04V18C085-R
Manufacturer Part Number:
MLVA04V18C085-R
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
VARISTOR 22V 20A 0402
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Capacitance @ Frequency :
85 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
20 A
Energy :
0.05J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
26.4 V
Varistor Voltage (Min) :
17.6 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V