V30MLA1210LNHAUTO
Manufacturer Part Number:
V30MLA1210LNHAUTO
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
VARISTOR 39V 220A 1210
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
690 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
220 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
30 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V