SV300K7BL1
Manufacturer Part Number:
SV300K7BL1
Part of Description:
SV 300VRMS 7MM BULK L1
Capacitance @ Frequency :
200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
46J
Features :
Maximum AC Volts :
300 V
Maximum DC Volts :
385 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Radial
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Varistor Voltage (Typ) :
470 V