V130LA20C
- Manufacturer Part Number:
- V130LA20C
- Manufacturer/Brand:
- Harris Corporation
- Part of Description:
- HIGH ENERGY, HIGH MULTIPLE PULSE
- Manufacturer :
- Harris Corporation
- Product Category :
- TVS - Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 7 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- 10 kA
- Energy :
- 200J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 130 V
- Maximum DC Volts :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 225.5 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 184.5 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 205 V