B72230M0421M401
Manufacturer Part Number:
B72230M0421M401
Manufacturer/Brand:
EPCOS - TDK Electronics
Part of Description:
30MM, 420V, 25KA, THERMO FUSE TY
Manufacturer :
EPCOS - TDK Electronics
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1150 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
25 kA
Energy :
700J
Features :
Thermally Protected
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Box, 4 Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V