B72210S0110K551
Manufacturer Part Number:
B72210S0110K551
Part of Description:
VARISTOR 11VRMS 10MM RADIAL TR
Current - Surge :
500 A
Energy :
1.7J
Features :
Maximum AC Volts :
11 V
Maximum DC Volts :
14 V
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Min) :
18 V