ERZ-C32CK621B
Manufacturer Part Number:
ERZ-C32CK621B
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
VARISTOR 620V 25KA DISC 32MM
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
25 kA
Energy :
415J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 32mm, Formed Tabs
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V