ERZ-V20D821
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20D821
Part of Description:
VARISTOR 820V 7.5KA DISC 20MM
Capacitance @ Frequency :
530 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
7.5 kA
Energy :
460J
Features :
Maximum AC Volts :
510 V
Maximum DC Volts :
670 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 22.50mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
902 V
Varistor Voltage (Min) :
738 V
Varistor Voltage (Typ) :
820 V