GMOV-20D500K
Manufacturer Part Number:
GMOV-20D500K
Part of Description:
GMOV 20MM, 50VRMS
Capacitance @ Frequency :
4 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
56J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm